Lukijalta: Ei pidä unohtaa sitä porukkaa, jota on kuritettu tämän hallituksen aikana
Leila Lindell kirjoitti Suomenmaassa (15.12.): ”Keskustan perusarvot ovat edelleen ajankohtaisia: demokratian puolustaminen, alueellinen ja sosiaalinen oikeudenmukaisuus, työn ja yrittäjyyden arvostus, kotimainen huoltovarmuus ja yhteiskunnallinen eheys. Nämä eivät ole menneen maailman ajatuksia, vaan vastauksia juuri tähän aikaan.”
Jotain puuttui kuitenkin. Ja se oli se, että palkansaajakeskustalaisia (eri järjestöt) ja äänestäjiä on huomattavan paljon. Ei pidä unohtaa sitä porukkaa, jota on kuritettu tämän hallituksen aikana jo enemmän kuin törkeästi.
Juha Ikonen
Tällä palstalla Suomenmaan lukijat voivat käydä avointa keskustelua mieltään askarruttavista ajankohtaisista aiheista. Toimituksella on oikeus editoida kirjoituksia. Voit jättää kirjoituksen osoitteessa: https://www.suomenmaa.fi/kategoria/mielipide/